bio1
bio4
Torba kurierska Bio
bio2
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Opakowania kompostowalne 

Troska o środowisko jest obecnie bardzo potrzebna. Właśnie dlatego powstają opakowania kompostowalne, które są dla niego bezpieczne, a kiedy przestaje się z nich korzystać, można spokojnie poddać je procesowi kompostowania (wówczas nie są wydzielane składniki szkodliwe dla otoczenia). Takie opakowania wytwarza się z naturalnych produktów rolnych. Podczas ich produkcji nie dochodzi do zbyt dużej emisji gazów sprzyjających powstawaniu efektu cieplarnianego, a także zmniejsza się zużycie energii oraz zasobów nieodnawialnych. W naszej ofercie znajdują się opakowania wykonane z surowców organicznych (różnych rodzajów skrobi), a także najnowszego biokompostowalnego tworzywa PLA. Wśród nich znajdują się też foliopaki ekologiczne o szerokim zakresie zastosowań. Ich użytkownicy mogą mieć pewność, że troszczą się w ten sposób o bezpieczeństwo naszej planety.

Foliopaki ekologiczne – najlepsze rozwiązanie z myślą o środowisku

Świadome użytkowanie opakowań kompostowalnych to pierwszy krok do poprawy stanu naszego środowiska naturalnego. Oferowane przez nas ekologiczne foliopaki docierają do nas jedynie od sprawdzonych dostawców, którzy nigdy nie zawiedli naszego zaufania. Aby mogły powstać i bez zarzutu służyć naszym klientom, wykorzystywane są różne surowce, takie jak ECOVIO, które produkuje Basf, Master BI (producent to w tym wypadku Novamont) czy BVC (wytwarza je Because Wecare). Podczas stosowania proponowanych przez nas rozwiązań dba się o ekosystem, nie wprowadzając do niego radykalnych i, co najważniejsze, zupełnie niepotrzebnych zmian. Foliopaki są jednocześnie rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym i wytrzymałym, którego zakup powinien rozważyć każdy. Firma PLAST-FARB przeprowadziła proces certyfikacji wyrobów przydatnych do kompostowania w renomowanej jednostce certyfikującej TÜV Austria Belgium NV. Przyznany naszej firmie certyfikat Nr TA8011802739 poświadcza spełnianie normy DIN EN 13432:2000, która wprowadziła kryteria oceny opakowań przydatnych do odzysku organicznego.

 

Ekologiczne foliopaki – gdzie można je wykorzystywać?

Proponowane przez nas foliopaki ekologiczne mają różnorodne zastosowanie. Tego rodzaju koperty kurierskie będą idealnym rozwiązaniem dla branż, takich jak: logistyka, wszelkiego rodzaju sprzedaż wysyłkowa czy spedycja. Można w nich bez wahania umieścić dokumenty, które, tak zabezpieczone, dotrą bez przeszkód do adresata. Niezależnie od tego, co chce się w ten sposób przesłać, można liczyć na brak uszkodzeń podczas transportu, a także zminimalizowanie ryzyka zawilgocenia zawartości foliopaku. Staramy się, by nasze opakowania kompostowalne mogły zapewnić najwyższą ochronę przechowywanym lub transportowanym w nich rzeczom, a jednocześnie wykazywały się rozległą funkcjonalnością. Mają one spełniać różne wymagania i sprawdzać się niezależnie od sytuacji.