Koperta bezpieczna
Koperta bąbelkowa
Torba kurierska Bio
Torba reklamowa
Koperta kurierska
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Technologie przyjazne środowisku – Fundusze Norweskie

Z przyjemnością informujemy, że w 2021 r. rozpoczęliśmy realizację projektu dofinansowanego ze źródeł Funduszy Norweskich. Projekt pod nazwą „Zwiększenie konkurencyjności PLAST-FARB poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnej linii technologicznej SAFE HYBRID” ma na celu zwiększenie konkurencyjności naszej firmy poprzez wprowadzenie zasadniczej zmiany procesu wytwarzania opakowań z tworzyw sztucznych i zwiększenia wydajności wytwórczej Przedsiębiorstwa w postaci opracowania i wdrożenia innowacyjnej na skalę międzynarodową hybrydowej linii technologicznej. Wprowadzenie zmiany procesowej i zastosowanie nowej maszyny w produkcji doprowadzi do zwiększenia wydajności i efektywności energetycznej parku maszynowego, zmniejszenia rocznej emisji CO₂ i zmniejszenia ilości odpadów pochodzących z produkcji i działalności PLAST-FARB.

08.06.2021 r.
W ramach realizacji projektu będziemy informować na temat najważniejszych działań, aktywności i osiągnięć projektowych, a także rozpoczniemy wdrażanie planu komunikacji, którego celem naczelnym jest poinformowanie firm znajdujących się w obrębie grupy docelowej PLAST-FARB o znaczeniu wdrażania nowoczesnych i wysoce wydajnych technologii produkcji opakowań bezpiecznych oraz o procesach i korzyściach jakie mogą uzyskać dzięki produktom obniżającymi wpływ na nasze środowisko (więcej szczegółów już wkrótce).
16.07.2021
Podpisanie umowy z firmą Lemo. Umowa dotyczy zlecenia stworzenia maszyny na rzecz projektu współfinansowanego z Funduszu Norweskiego.
Podpisanie umowy między stronami nastąpiło 16.07.2021.
21.07.2021
Omówienie spraw finansowych. Otrzymanie pierwszej faktury dotyczącej przedpłaty. Uzgodnienie warunków finansowych z firmą Lemo.
01.09.2021
Wraz z firmą Lemo ustalono minimalne wymagania techniczne dotyczące maszyny. Podczas spotkania ustalono m.in. ile maszyna będzie posiadała klejarek, czy też wstępną konfigurację wprowadzania taśm bezpiecznych do maszyny.
01.10.2021
Przeprowadzono zdalne konsultacje dotyczące szczegółów związanych z konfiguracją techniczną maszyny.
12.11.2021
Otrzymano wstępny raport dotyczący wykonanych już odrębnych komponentów maszyny.
26.11.2021
Otrzymano kolejny raport wraz ze zdjęciami komponentów. Podczas zdalnych konsultacji ustalono jakie folie oraz wyroby będą sprawdzane na przyszłorocznych testach zewnętrznych w siedzibie firmy Lemo.

01.12.2021
Po otrzymaniu kolejnego raportu, zdjęć kolejnych komponentów oraz szczegółowych konsultacji dotyczących budowy maszyny, ustalono ostateczny plan budowy maszyny.

17.12.2021
Przesłano pierwsze zdjęcia z budowy maszyny. Podczas konsultacji ustalono wstępny termin testów zewnętrznych wraz zakresem testów do przeprowadzenia.

21.01.2022 r.
Już 25.01.2022 od godziny 9:00 zapraszamy na webinarium organizowane przez stowarzyszenie Natureef.
Jest to otwarte webinarium, które poruszy temat trendów w branży opakowaniowej i recyklingu oraz jak na te trendy odpowiadać. Będą mieli Państwo okazję zapoznać się z perspektywą naukową, biznesową oraz ekspercką
Poniżej przedstawiamy program webinarium:
9:00-9:10 Jak Stowarzyszenie Natureef zamierza odpowiadać na wyzwania w branży opakowaniowej w 2022 roku – Jaśmina Solecka, Natureef
9:10-9:45 Trendy i innowacje vs konieczne zmiany w 2022 roku w sektorze opakowań? – prof. Artur Bartkowiak, CBiMO
9:45-10:45 Recykling opakowań – fakty, mity oraz trendy – Marta Krawczyk, REKOPOL
10:45-11:00 Jakie działania podejmuje firma Plast-Farb w odpowiedzi na trendy sprzyjające środowisku w branży opakowań.
Link do rejestracji:
https://natureef.clickmeeting.com/20220125-webinarium-natureef/register
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

22.02.2022
Testy zewnętrzne maszyny
Do przeprowadzenia testów wykorzystano surowiec (materiał) w ilości: 800kg regranulatu, 1200kg folii LDPE oraz biodegradowalnej folii 800kg; użyto materiały pomocnicze, taśmę bezpieczną.

Testy przebiegały w następujący sposób:
1. Sprawdzono specyfikację maszyny
2. Sprawdzono aplikację sterującą poszczególnymi modułami
3. Sprawdzono systemy bezpieczeństwa (włączniki i czujniki BHP)
4. Sprawdzono działanie mechaniczne i elektryczne wszystkich zespołów zgrzewarki
5. Przeprowadzono kilkanaście ustawień wyrobów na materiałach firmy Plast-Farb dostarczonych do firmy Lemo
6. Przetestowano prędkości produkcyjne dla każdego wyrobu ze specyfikacji wyrobu objętego umową z Lemo

Testy zewnętrzne zakończyły się pozytywną oceną i kwalifikują przejście do kolejnego etapu projektu tj. dostarczenia linii technologicznej w celu przeprowadzenia testów wewnętrznych.

09.03.2022
Testy wewnętrzne maszyny
Do przeprowadzenia testów wykorzystano surowiec w ilości: 200kg regranulatu, 300kg folii LDPE oraz biodegradowalnej folii 200kg.

Testy przebiegały w następujący sposób:
1. Wykonano opakowania na wszystkich typach folii
2. Wykonano wszystkie typy wyrobów
3. Przetestowano wszystkie typy zgrzewów dostępne w maszynie
4. Wykonano wyroby gotowe

Testy wewnętrzne zakończyły się pozytywną oceną i kwalifikują przejście do kolejnego etapu projektu tj. do podpisania protokołu odbioru linii technologicznej.

10.03.2022
Odbiór linii technologicznej

Zgodnie z umową z dnia 16.07.2021 odebraliśmy hybrydową linię technologiczną do produkcji tzw. bezpiecznych opakowań z różnych materiałów z tworzyw sztucznych.
Wydano dokumentację techniczno-ruchową zawierającą instrukcję obsługi, deklarację europejską oraz kartę gwarancyjną, schematy elektryczne. Sprawdzono i wydano wszystkie akcesoria pomocnicze.

12.05.2022
Przedsiębiorstwo PLAST-FARB serdecznie zaprasza na webinar pt.: Wdrożenie innowacyjnej linii technologicznej do produkcji opakowań bezpiecznych – finał projektu SAFE HYBRID. Spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych tematyką realizacji projektu dofinansowanego ze źródeł Funduszy Norweskich oraz wdrażaniu technologii sprzyjających środowisku.

Celem spotkania jest rozpowszechnianie informacji na temat wdrożenia nowoczesnej technologii i finalnych produktów stanowiących rezultat działań projektowych dofinansowanych ze źródeł Funduszy Norweskich. Webinar odbędzie się 12.05.2022 r. (czwartek).

Agenda spotkania:
10:00 – 10:05: Powitanie przez organizatorów
10:05 – 10:25: Realizacja projektu – informacje o Funduszach Norweskich, założenia i planowane rezultaty
10:25 – 10:55: Wdrożenie nowoczesnej linia technologiczna SAFE HYBRID – study case i korzyści
10:55 – 11:00: Zakończenie

Spotkanie będzie prowadzone w j. angielskim. Formularz zgłoszeniowy na spotkanie znajduje się na stronie: https://bit.ly/3ydJKD9. Liczba miejsc ograniczona.
Uwaga: zgłoszenie się na szkolenie nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem. Osoby zakwalifikowane zostaną o tym poinformowane oddzielnym mailem.
Serdecznie zapraszamy.


Koordynator projektu:
Marek Świś: m.swis@plast-farb.com

Osoba ds. promocji i komunikacji w projekcie:
Maciej Szczygłowski: m.szczyglowski@plast-farb.com


Projekt realizowany jest przy dofinansowaniu ze źródeł Funduszy Norweskich. Zależy nam na efektywnym wykorzystaniu dofinansowania, jak również zachęcamy wszystkich interesariuszy do współpracy i zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza on-line.


    * Pola obowiązkowe