Koperta bezpieczna
Koperta bąbelkowa
Torba kurierska Bio
Torba reklamowa
Koperta kurierska
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Środowisko

Odpowiedzialność za środowisko jest jednym z kluczowych działań podejmowanych w firmie Plast-Farb. Rozwój proekologicznych zachowań jest od wielu lat kluczowym elementem strategii kształtującym społeczną odpowiedzialność Spółki. Z tego powodu wdrażamy, modyfikujemy oraz zmieniamy nasze codzienne działania na te, które są przyjazne środowisku.

Ekologia ma dla nas bardzo duże znaczenie. Oszczędzając surowce naturalne, obniżając emisję gazów cieplarnianych działamy na rzecz wspólnego dobra jakim jest przyszłość nasza, naszych dzieci jak i całej planety.

W ostatnim czasie nasze działania przybrały mierzalne efekty:

1. Panele fotowoltaiczne: korzystanie z paneli fotowoltaicznych to przede wszystkim korzyść dla środowiska. Instalacja fotowoltaiczna działa wyłącznie w oparciu o odnawialne źródło energii, czyli promieniowanie słoneczne. Fotowoltaika to system zero emisyjny co oznacza, że wskutek działania instalacji nie wytwarzają się szkodliwe związki lub gazy cieplarniane. Pozyskiwana energia ze światła jest w sposób bezpieczny i bezawaryjny przez 365 dni w roku.

2. Dopalacz katalityczny: pełni dwie ważne funkcje – oczyszcza powietrze z lotnych związków organicznych i równocześnie pełni funkcję grzewczą wykorzystywaną na terenie całego zakładu Plast-farb.

3. Samochody hybrydowe: nasi handlowcy podczas swojej codziennej pracy związanej z odwiedzaniem klientów korzystają z nowoczesnych i ekologicznych samochodów o napędzie hybrydowym.

4. E-faktury: zachęcamy naszych klientów do ekologicznych zachowań, dając im możliwość korzystania z e-faktur, które pozwalają oszczędzić pieniądze, czas, środowisko oraz wyeliminować ryzyko zgubienia dokumentu.

5. Wyroby EKO: oferujemy naszym klientom możliwość wyboru produktów z szeroko rozumianej grupy wyrobów eko tj. wykonanych z folii pochodzącej ze skrobi roślinnej jaki i folii wykonanej z surowców pozyskanych z recyklingu.

Panele słoneczne

Certyfikat PRS Green label

Naszym celem w PRS jest przyczynianie się do poprawy stanu środowiska poprzez zarządzanie zamkniętym systemem ponownego używania palet i wykorzystywania ich w jak największym stopniu. Otrzymaliśmy Certyfikat Green Label ze względu na doskonały wskaźnik odzysku palet powyżej 65%.